Logo Westerberg
Aktualności

Do jakich urządzeń stosuje się baterie Li-SOCl2?

baterie

Do jakich urządzeń stosuje się baterie Li-SOCl2?

Większość osób dobrze zna tradycyjne baterie alkaliczne, które z łatwością możemy spotkać na sklepowych półkach. Na uwagę zasługują jednak także baterie litowe, które dzięki swojej budowie i charakterystyce mogą kumulować o wiele więcej energii i mogą być wykorzystywane w naprawdę szeroki sposób. Jednym z rodzajów baterii litowej są baterie Li-SOCl2. Czym się charakteryzują? I do jakich urządzeń są wykorzystywane? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Co warto wiedzieć?

Baterie litowe (Li) 3,6 V, czyli Li-SOCl2 to baterie, które:

  • posiadają metaliczną anodę litową (jest to najlżejszy ze wszystkich metali),
  • posiadają ciekłą katodę składającą się z kolektora z porowatego węgla wypełnionego chlorkiem tionylu (SOCl2),
  • zapewniają napięcie do 3,6 V,
  • wyróżniają się cylindrycznym kształtem.

Baterie Li-SOCl2 to wysokiej jakości propozycje, które mówiąc ogólnie cechują się wysokim napięciem i doskonałą pojemnością, a także długim czasem przechowywania i długim czasem samorozładowania. Co jeszcze warto o nich wiedzieć? 

Na uwagę zasługuje przede wszystkim to, że jak już wspomnieliśmy, baterie litowe mają wysokie napięcie ogniwa, które odróżnia je od innych dostępnych propozycji. Dodatkowo mogą pracować w szerokim zakresie temperatur: od -60°C do +85°C (istnieje nawet wersja z rozszerzonym zakresem temperatur do +150°C). Na uwagę zasługuje także wysoka gęstość energii, długa żywotność i bardzo długi okres przechowywania i eksploatacji, który wynosi nawet do dwudziestu lat. Do zalet baterii Li-SOCl2 możemy zaliczyć także bezpieczeństwo, spełnianie najwyższych wymogów (także jeśli chodzi o transport), a także wysoka jakość wykonania (np. hermetyczna obudowa, gdzie pokrywa jest przyspawana do koszulki zewnętrznej).

Dodatkowo korzystając z naszej oferty masz dostęp do najwyższej jakości baterii stworzonych przez wiodących producentów. Współpracujemy z markami, takimi jak:  

  • Tadiran Batteries GmbH, czyli firmą, która działa na rynku już od 1984 roku i która stale ulepsza swoje wyniki w odniesieniu do produktów, a także obsługi klienta,
  • Firma Wuhan Fanso Technology Co. założona w 2002 roku, która jest jednym z największych producentów wysokoprądowych baterii litowych o konstrukcji spiral,
  • EVE Energy Co., czyli firma, która jest ekspertem i liderem w opracowywaniu i produkcji baterii litowych, w tym baterii Li-SOCl2 oraz Li-MnO2 (firma ma doświadczony zespół badawczo-rozwojowy z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, wieloma patentami i zaawansowanym sprzętem).  

Gdzie są wykorzystywane baterie Li-SOCl2?

Dzięki swojej specyfice, doskonałym właściwościom i zaletom, które zostały podane powyżej, baterie litowe Li-SOCl2 mogą być wykorzystywane w wielu różnych sytuacjach. Chodzi m.in. o różnego rodzaju alarmy, bezprzewodowe urządzenia zabezpieczające, urządzenia dedykowane do śledzenia zasobów, urządzenia GPS, czy nadajniki miejsca położenia w sytuacji zagrożenia (ELT, EPIRB). W grę wchodzi także szeroko pojmowana elektronika przemysłowa, urządzenia zaliczane do radiokomunikacji w wojsku, ale także urządzenia wykorzystywane w służbie medycznej. Inne zastosowania to m.in. podtrzymanie pamięci, urządzenia przemysłowe i biurowe, mierniki przepływu gazu i wody, boje lokacyjne, sygnalizatory i elektronika pojazdowa.